تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
برای نخستین بار در کشور اعتباراتی از محل خرید تضمینی آب پروژه‌های آب شیرین‌کن برای نشت‌یابی و رفع آن به استان بوشهر اختصاص یافت
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه 2 طرح آب شیرین‌کن در شهرهای بوشهر و کنگان وارد مدار بهره‌برداری شده است اظهار داشت: پروژه آب شیرین‌کن کنگان به ظرفیت 10 هزار مترمکعب و آب شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت 22500 هزار مترمکعب از جمله این طرح‌ها است که توسط بخش خصوصی اجرا شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه 2 طرح آب شیرین‌کن در شهرهای بوشهر و کنگان وارد مدار بهره‌برداری شده است اظهار داشت: پروژه آب شیرین‌کن کنگان به ظرفیت 10 هزار مترمکعب و آب شیرین‌کن بوشهر با ظرفیت 22500هزار مترمکعب از جمله این طرح‌ها است که توسط بخش خصوصی اجرا شده است.

عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه آب تولیدی این تاسیسات از محل اعتبارات دولتی خریداری و با سوبسید به مشترکان داده می‌شود افزود: هر متر مکعب آب تولیدی از پروژه‌های آب شیرین‌کن به میزان 10 هزار تومان خریداری می‌شود و با سوبسید دولتی و با قیمت نازل در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه به علت هدر رفت آب از شبکه توزیع ،میزان آب بدون درآمد در شهرهای بوشهر و کنگان بسیار بالا است گفت: با توجه به اینکه بخش عمده‌ای از آب این 2 شهر از طریق آب شیرین‌کن با هزینه بالا تولید و مصرف می‌شود،لذا کاهش میزان این هدر رفت بسیار ضروری است .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از تخصیص اعتبار برای کاهش هدررفت آب از اعتبارات خرید تضمینی آب خبر داد و اظهار داشت: برای نخستین بار در کشور اعتباراتی از محل خرید تضمینی آب برای نشت‌یابی و رفع آن به استان بوشهر اختصاص یافت.

حمزه‌پور کشف نشت‌های نامرئی و رفع نشت آب را در اولویت دانست و بیان کرد: این طرح در مدت شش سال اجراء می‌شود که نقش مهمی در رفع مشکلات هدررفت آب در شهرهای کنکان و بوشهر دارد.

وی از افزایش میزان مصرف آب در شهرها و روستاهای استان بوشهر خبر داد و گفت: توصیه می‌شود مردم در فصل گرم و با توجه به شیوع ویروس کرونا از آب موجود جز برای مصارف آشامیدنی و بهداشتی استفاده نکنند تا مصرف آب از حد متعارف عبور نکند هرچند اکنون میزان مصرف بیش از حدالگو و سرانه‌ مصرف است.

وی تاکید کرد: برای عبور از فصل گرما نیاز به همکاری بیشتر مردم، شوراها و دهیاری‌ها برای کاهش بحران کم آبی است.
تاریخ:
1399/04/14
تعداد بازدید:
237
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal