تغییر سایز متن
-
+
abfa-bushehr.ir
وضعیت آبرسانی به روستاهای نوار ساحلی تنگستان بهبود یافت
مشکل آب نوار ساحلی تنگستان با حضور دهیاران، معاون عمرانی استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و مسئولان محلی تنگستان بررسی شد.


مشکل آب نوار ساحلی تنگستان با حضور دهیاران، معاون عمرانی استاندار بوشهر، نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس و مسئولان محلی تنگستان بررسی شد.

در این نشست دهیاران نوار ساحلی تنگستان با بیان اینکه تامین آب آشامیدنی سالم یکی از مطالبات مردم روستاهای ساحلی تنگستان است اظهار داشتند: مردم اهالی این روستاها سال‌ها از بی‌آبی رنج می‌برنند که این مشکل گریبان مردم ساکن در روستاهای ساحلی تنگستان است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی هم با بیان اینکه مشکل آب در روستاهای ساحلی تنگستان به بحران اجتماعی تبدیل شده است افزود: متاسفانه مردم اهالی نوار ساحلی تنگستان سال‌ها است با بحران کم‌آبی مواجه هستند که این مشکل به بحران اجتماعی تبدیل شده است.

در برنامه کوتاه‌مدت مشکلات آبرسانی روستاهای ساحلی تنگستان کاهش می‌یابد

غلامحسین کرمی با اشاره به اینکه بخشی از مشکلات آب روستاهای ساحلی تنگستان بر اساس قول‌های مسئولان برطرف شده گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده در برنامه کوتاه‌مدت مشکلات آبرسانی این روستاها کاهش می‌یابد و بر اساس برنامه میان و بلند مدت به طور کامل مطالبات مردم در تحقق آبرسانی برطرف می‌شود.

وی، به طرح آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار پرداخت و بیان کرد: بر اساس قول مسئولان ساخت این آب شیرین‌کن امسال ادامه می‌یابد و با برنامه زمان‌بندی تکمیل و افتتاح می‌شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح خط انتقال آب به روستاهای تنگستان خبر داد و خاطر نشان کرد: ساخت مخزن ذخیره آب و اجرای طرح انتقال در نوار ساحلی تنگستان مورد توجه است که امسال تکمیل می‌شود.

اکنون مشکلات آبرسانی روستاهای تنگستان کاهش یافته است

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر هم از به حداقل رسیدن مشکلات روستاهای نوار ساحلی تنگستان خبر داد و بیان کرد: نوار ساحلی تنگستان در زمینه تامین آب شرب دارای مشکلات عدیده‌ای بود که با تلاش‌های انجام شده در هفته‌های گذشته اکنون مشکلات آبرسانی روستاهای تنگستان کاهش یافته است.

مهرداد ستوده مشکلات آب نوار ساحلی تنگستان را مربوط به 40 سال گذشته دانست و خاطر نشان کرد: شبکه آبرسانی روستاهای این شهرستان عمر و قدمت 30 ساله دارند که اکنون فرسوده و غیرقابل استفاده است که نیاز به اصلاح و بازسازی دارد.

وی، نصب کنتور در ورودی روستاها و تعیین سهمیه هر روستا را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: با نصب کنتور در ورودی هر روستاها وتعیین و تحویل سهمیه آب به دهیاران مورد توجه قرار گرفته که این مهم با همکاری شرکت آب و فاضلاب، دهیاران، آب‌داران و بخشدار ساحلی تنگستان محقق می‌شود.

تعیین تکلیف اجرای آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر ارائه گزارش هفتگی توزیع آب به روستاهای تنگستان به استاندار بوشهر را از دیگر مصوبات این نشست دانست و تاکید کرد: یکی از طرح‌های مهمی که در بخش ساحلی تنگستان اجرا شده و سال‌ها متوقف شده آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار است که باید در روند اجرای این پروژه فوری تعیین تکلیف شود.

ستوده با بیان اینکه از عملکرد سرمایه‌گذار آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار رضایت نیست گفت: مقرر شد اگر پیمانکار توان ادامه کار ندارد سریعا پیمانکار دیگر جایگزین و بر اساس برنامه تعیین شده تکمیل و افتتاح شود.

وی، با اشاره به اینکه اجرایی شدن مصوبات این جلسه در 20 روز آینده در جلسه دیگر بررسی می‌شود خاطر نشان کرد: 2 نقطه استان بوشهر سامل نوار ساحلی عسلویه و تنگستان دچار بحران کم آبی هستند که تمرکز مسئولان بر حل مشکلات این روستاها متمرکز شده است تا مشکلات آبرسانی به حداقل برسد.

با اقدام جهادی، شاهد کاهش مشکلات نوار ساحلی تنگستان هستیم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر هم با بیان اینکه مدت‌ها است مردم نوار ساحلی تنگستان با کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند افزود: با پیگیری انجام شده و اجرای طرح‌های مختلف در 2 ماه گذشته با اقدام جهادی، شاهد کاهش مشکلات نوار ساحلی تنگستان هستیم.

عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها رضایت مندی دهیاران نوار ساحلی تنگستان در پی داشت خاطرنشان کرد: تعویض پمپ‌ها، نصب الکتروپمپ‌ در روستاها، تعویض 8 کیلومتر شبکه فرسوده آبرسانی، قطع انشعاب آب غیرمجاز از جمله این طرح‌ها در برنامه کوتاه مدت بود.

یک‌هزار انشعاب آب خانه باغ‌ها قطع شد

وی، با اشاره به قطع انشعاب آب خانه باغ‌ها به ویژه در منطقه گورکات تنگستان تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم کمبود آب در روستاهای تنگستان، استفاده بی‌رویه آب آشامیدنی در خانه‌باغ‌ها بود که با اقدام جهادی تاکنون افزون بر یک‌هزار انشعاب آب این خانه باغ‌ها قطع شده و این مهم ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با بیان اینکه اجرای این طرح‌ها سبب انتقال آب پایدار به روستاهای ساحلی تنگستان شده است گفت: در برنامه میان مدت تکمیل مخزن ذخیره آب 5 هزار متر مکعبی دلوار در دستور کار قرار دارد که با افتتاح این سازه، و نصب ایستگاه پمپاژ نقش تاثیرگذاری در توزیع آب آشامیدنی مناسب به روستاها دارد.

حمزه‌پور به اجرای طرح آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار پرداخت و بیان کرد: برای تسریع در اجرای آب شیرین‌کن 7500 مترمکعبی دلوار به پیمانکار اخطار لازم داده شده در غیر این صورت خلع‌ید و به پیمانکار دیگر واگذار می‌شود.

وی از صدور مجوز ساخت آب شیرین‌کن 5000 مترمکعبی نوار ساحلی تنگستان خبر داد و افزود: اجرای این پروژه‌های آب شیرین‌کن یکی از کارهای مهم در برنامه بلند مدت است که با تکمیل آنها مشکل دیرینه نوار ساحلی تنگستان برطرف می‌شود.
تاریخ:
1399/04/12
تعداد بازدید:
202
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:2 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal