تغییر سایز متن
-
+
رونق تولید
بازدید معاون عمرانی استاندار از بعضی پروژه های آبی در شهرستان دشتستان
معاون عمرانی استاندار صبح امروز به همراه مدیران آب استان و شهرستان و لقمان زاده سرپرست فرمانداری شهرستان دشتستان از پروژه های آب این شهرستان بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر: چاه­های حفاری شده آب منطقه­ ای و آب و فاضلاب شهری نخستین مورد بازدید دکتر ستوده بود

معاون عمرانی استاندار بوشهر در این بازدید گفت: با نگاه مثبت استاندار بوشهر به  حوزه آب تخصیص لازم جهت تجهیز چاه­ها در اختیار شرکت­های مزبور قرار خواهد گرفت. مهرداد ستوده تاکید کرد تا قبل از اردیبهشت 98 باید 12 حلقه چاه در برازجان به بهره ­برداری کامل برسد.

در جریان این بازدید مقرر شد خط انتقال آب این چاه­ها به مخزن 15000برازجان با قید فوریت توسط پیمانکاران اجرا شود.

 

بازدید بعدی دکتر ستوده از مرکز پمپاژ میدان میوه و تره­ بار برازجان بود که مقرر شد پمپ های مورد نیاز تا قبل از عید نوروز نصب شوند.

معاون عمرانی استاندار در ادامه با بازدید از پروژه­ خط انتقال و شبکه شهر دالکی از پیمانکاران مربوطه به ­لحاظ کیفیت و سرعت کار تشکر و قدردانی نمود و در عین حال تاکید کرد برای جلوگیری از بحران آب در تابستان آینده، پیمانکاران تا پایان سال جاری با همکاری شهرداری دالکی به کار خود ادامه دهند.

لازم به ذکر است دالکی بیشترین هدر رفت آب را در بین شهرهای استان داشته است.

در ادامه این سفر از محل احداث آبشیرین­ کن 6500متر مکعبی وحدتیه دالکی و همچنین آب­شیرین­ کن 8500 متر مکعبی آب­پخش- سعدآباد بازدید به­ عمل آمد که دکتر ستوده از سرمایه گذاران پروژه خواست شبانه­ روزی در جهت احداث دستگاه اصلی آب­شیرین­ کن اهتمام بورزند و هرگونه همکاری که در استان نیاز داشته باشد با جدیت پیگیری می شود.

مهرداد ستوده در ادامه با حضور در شهر شبانکاره از روند آماده سازی چاه حفاری شده بازدید به­ عمل آورد و گفت: تخصیص لازم برای تجهیزات و خط انتقال این چاه به شبانکاره تامین شده و متولیان امر باید در نصب تجهیزات و بهره برداری از این چاه با سرعت اقدام نمایند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان بوشهر نیز گفت: پرو‍ژه های ذیل در حوزه شهری دشتستان انجام شده و یا مراحل پایانی خود را طی می کند

اجاره 5 حلقه چاه در شهرهای برازجان، وحدیته، تنگ ارم و شبانکاره،

حفر و احیاء 2حلقه چاه در شبانکاره، 

حفر 1 حلقه چاه جدید در آبپخش،

احیاء 2 حلقه چاه در تنگ ارم،

نوسازی 4کیلومتر شبکه آب شهری تنگ ارم

نصب دستگاه کدورت­ گیر تنگ­ ارم،

حفر 2حلقه چاه در شهر کلمه و روستای خون

نوسازی شبکه آب شهری دالکی،

اجرای خط انتقال مخزن دالکی

بازتجهیز 1 حلقه چاه بوشکان

نوسازی بخشی از شبکه توزیع آب شهری کلمه

نهایی نمودن پروژه آب شیرین کن17 هزار متر مکعبی برازجان

جذب 1میلیارد تومان از محل منابع ملی به منظور خرید و نصب تجهیزات کاهنده با هدف کاهش مصرف مشترکین.

 

عبدالحمید حمزه ­پور افزود؛ این پروژه ها جهت حل کوتاه مدت مشکل آب تا قبل از شروع به کار آبشیرین­ کن­ های در دست اجرا عملیاتی خواهند شد.

 

محمدی معاون شرکت آب منطقه­ ای استان که در این بازدید نیز حضور داشت گفت؛ دو پروژه مهم سد ارغون- کلمه با ظرفیت2میلیون مترمکعب برای تامین آب شرب اضطراری شهر کلمه در مرحله انتخاب پیمانکار می باشد که تا پایان سال پیمانکار انتخاب شده و از ابتدای سال1398 عملیات اجرایی  آن آغاز خواهد شد. همچنین بهره برداری از بند ذخیره ای- تاخیری کنترل سیلاب شبانکاره با ظرفیت500هزار متر مکعبی در اردیبهشت سال 1398 با هدف کنترل سیل و تغذیه مصنوعی اراضی پایین دست به بهره برداری خواهند رسید.

 

در پایان این بازدید معاون عمرانی استاندار بوشهر نیز ضمن تشکر از پیگیری های نماینده محترم مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی از ارشاد و راهبری مسئولانه استاندار ساعی و تلاشگر بوشهر در زمینه تامین آب شرب مردم قدردانی نمود.

مهرداد ستوده خاطر نشان کرد، که مشکل آب استان مربوط به سالهای اخیر نمی باشد که به دلیل عدم داشتن برنامه و راهبرد مشخص و وابستگی 90درصدی استان در حوزه تامین آب شرب به استان های همجوار  تمامی مشکلات انباشته شده امروز گریبانگیر مدیریت استان شده است. لذا نمی توان انتظار داشت طی مدت کوتاهی کل مشکلات را برطرف نمود. چرا که بطور مثال  ایجاد یک آبشیرین کن از مرحله اخذ مجوز تا نهایی نمودن سرمایه گذار و گذارندن دوره پیشبرد که از الزامات وزارت نیرو است و اجرایی نمودن پروژه اگر هیچ مانع پیش بینی نشده ای ایجاد نشود حداقل 2سال به طول خواهد انجامید لذا با وجود محدودیت های اقتصادی فقط با عزم و اراده جمعی مدیران استان توانسته ایم در بحث اخذ مجوز تا مرحله انتخاب سرمایه گذار آب شیرین کن های مورد نیاز استان پیشرفت های خوبی داشته باشیم. 

 

 

تاریخ:
1397/12/05
تعداد بازدید:
106
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:3 تعداد کل امتیازها:2
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal