تغییر سایز متن
-
+
رونق تولید
خطوط آبرسانی استان بوشهر نیازمند نوسازی است
معاون راهبری و نظارت دربهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورمیزان آب بدون درآمد در استان‌ها به طور متوسط را 23.5 درصد دانست و گفت: خطوط آبرسانی استان بوشهر با توجه به قدمت بالا و فرسودگی آن نیازمند بازسازی و نوسازی است.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر: حمید رضا کشفی در نشست با مسئولان آبرسانی خلیج فارس و شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی استان بوشهر با بیان اینکه خط آبرسانی کوثر یک جامعه کثیری را تحت پوشش قرار داده است اظهار داشت: برای حفظ، نگه‌داری و نوسازی خط انتقال آبرسانی کوثر باید طرح مورد نیاز تدوین و عملیاتی شود.

وی، با تاکید بر تشکیل کمیته ویژه مدیریت آبرسانی در استان بوشهر افزود: این کمیته با هدف رویکرد سیاست‌گذاری و یکسان سازی، آموزش و پیشبرد طرح‌های آبرسانی و نگه‌داری خطوط آبرسانی تشکیل شود.

معاون راهبری و نظارت دربهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور شناسایی ظرفیت‌ها و پایداری خطوط انتقال آب را از دیگر مزیت‌های تشکیل کمیته ویژه مدیریت آبرسانی استان بوشهر دانست و تاکید کرد: در استان بوشهر در عرصه فنی و مهندسی در حوزه آبرسانی ظرفیت‌‌های بالایی است که باید از این قابلیت در راستای تغییر رویکرد ساختاری استفاده شود.

کشفی با بیان اینکه مردم استان بوشهر تابستان گذشته را به سختی در راستای تامین آب آشامیدنی پشت سر گذاشتند افزود: برای تابستان 98 برنامه و بسته ویژه‌ای تحت عنوان عبور از بحران 98 مهیا شده که این برنامه با همکاری وزارت نیرو و مجلس شورای اسلامی و با مشارکت بخش خصوصی عملیاتی می‌شود.

 

وی، با تاکید بر توجه به حل مشکلات تامین آب شهرها و روستاهای استان بوشهر خاطر نشان کرد: آب بدون درآمد در استان بوشهر حدود 30 درصد ارزیابی می‌شود که 17 تا 18 درصد آن به سبب هدر رفت آب است که در این راستا نوسازی شبکه و خطوط آبرسانی در اولویت قرار دارد.

معاون راهبری و نظارت دربهره‌برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشورمیزان آب بدون درآمد در استان‌ها به طور متوسط را   23.5 درصد دانست و گفت: خطوط آبرسانی استان بوشهر با توجه به قدمت بالا و فرسودگی آن برای توزیع عادلانه آب نیازمند بازسازی و نوسازی است.

کشفی بیان کرد: برای تابستان آینده استان‌های هرمزگان، بوشهر، اصفهان و خراسان رضوی با مقداری کاهش آورد آب مواجه هستند که تلاش می‌شود با برنامه ریزی‌های لازم این کمبود جبران شود.

وی با اشاره به اینکه خط آبرسانی کوثر طولانی‌ترین خط برای حفظ و نگه داری آن باید تلاش شود تاکید کرد: خط انتقال کوثر با قدمت بالای 12 سال از ظرفیت بالایی برخوردار است که باید در حفظ و نگه‌داری آن با تامین اعتبارات لازم تلاش شود
تاریخ:
1397/10/25
تعداد بازدید:
45
منبع:
نویسنده:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
استفاده از مطالب و اخبار وب سایت تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.
Powered by DorsaPortal